Megjelent a KPTI könyvtárának régi állományát leíró katalógus

2015-ben, a könyvtár alapításának 120 éves évfordulójára jelent meg Kurta József szerkesztésében „Az 1601 előtti, nem magyar nyelvű, külföldi nyomtatványok katalógusa.” A könyvtár 141 tételt kitevő antikva-gyűjteményét leíró katalógus a bibliográfiai adatokon túl minden nyomtatvány egyedi sajátosságát, állapotát, tulajdonosi bejegyzéseit, kötését is feldolgozza, utalva egyes kötetek bibliográfiájára is. A kötet használatát segíti a nyomdahelyek, nyomdászok és kiadók, a possessorok, kódextöredékek és könyvkötők mutatója, az előtanulmány pedig a sorozat hagyományát követően német és román nyelven is olvasható. 2017-re várható a katalógus második kötete, amely az 1711 előtti magyar nyelvű és vonatkozású nyomtatványok leírását tartalmazza. További bibliográfiai információ itt olvasható.