Megújult a Könyvtár

A Teológiai Intézet felújítási munkálatainak részeként sor került a könyvtár bővítésére és részleges felújítására is. A könyvtár új tárolóhelységgel bővült, illetve megújult az olvasóterem, a kölcsönzőtér és az adminisztrációs iroda.

A Teológiai Intézet felújítási munkálatainak részeként sor került a könyvtár bővítésére és részleges felújítására is. Az 1986-ban felhúzott új épületszárny földszintje a Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpont elköltöztetésével visszakerült a könyvtár használatába, most felújítva két tömörraktári csarnokként szolgál. Az olvasótermet kettéosztó falat elbontva tágas, szabadpolcos rendszerű kézikönyvtár várja az olvasókat. Új berendezést kapott két irodahelység is, sikerült a tereket gazdaságosabban kihasználni, és ezáltal mind a tárolás, mind az olvasók kiszolgálása hatékonyabbá vált. A felújítási munkálatokat Magyarország Kormánya támogatta, a terveket ifj. Kozma Zsolt és az FKM Tervezőműhely munkatársai készítették, a kivitelezést az Ilcom kft. végezte.